Stezkou svatého Václava

Patron naší země, který s blanickými rytíři přijde českému národu na pomoc, až mu bude nejhůř.

A právě o svatém Václavu se žáci 4. A ve dnech 25. 9. a 26. 9. dozvěděli spousty zajímavostí. Čekala na ně stezka s úkoly, která zábavnou formou dětem přinesla mnoho nových informací. Učení na čerstvém vzduchu je zajímavé a jistě i efektivní.

Žáci si vyrobili lapbook s názvem Den české státnosti, a proto již ví, proč se slaví právě tento státní svátek České republiky.

Svatý Václav, svatá Ludmila, Drahomíra, Boleslav, bratrovražda, Tetín, dvacetikorunová mince s textem „Svatý Václave, nedej zahynout nám ani budoucím“, chorál sv. Václav, pověst, datum 28. 9. 935, křesťanství, dobrosrdečnost a spravedlnost panovníka již nejsou pro žáky cizí pojmy.

Věřím, že si v den státního svátku užijeme slunečné počasí a na svatého Václava, ochránce naší země, si vzpomeneme.